Claudio Capéo

Claudio Capéo

Data premiery: 2016-09-02

Claudio Capéo to francuski artysta, znany z oryginalnego, lekko ochrypłego głosu oraz zawadiackiego, bezpretensjonalnego humoru, którym czaruje publiczność podczas swoich występów. Pomimo statusu debiutanta, ten 31 letni muzyk występował już na największych scenach Francji, koło takich gwiazd jak Fréro Delavega czy Tryo.

Claudio prezentuje debiutancki album pod prostym tytułem “Claudio Capéo”.

Chociaż wierzy, że akordeon to najlepszy sposób na masowe oczarowanie publiczności, to nie ogranicza się do jego brzmienia i sięga także po nowoczesne rozwiązania muzyczne. Takie połączenie tradycji z nowoczesnością tworzy unikalny styl muzyczny Claudio – intrygujący, ale także bardzo przystępny. Czarujący, miękki głos, wpadające w ucho melodie oraz teksty, które skłaniają do myślenia - Claudio Capéo w swojej muzyce łączy te cechy w sposób niewymuszony, naturalny. Artysta umiejscawia się muzycznie między ZAZ a Georgesem Brassensem.

Pierwszym singlem promujący album Claudio jest “Un homme debout” – utwór, który opowiada o życiu z perspektywy ludzi, którzy żyją na ulicach – często ignorowanych, „niewidzialnych” dla społeczeństwa. Tematycznie ryzykowna, opatrzona miękkimi dźwiękami akordeonu i intrygującym wokalem – ta piosenka zostaje w głowie od pierwszego przesłuchania.

Playlisty
Ewa Farna 8 utworów